Jsem primitiv

Neb poslední měsíc věnuji pouze studiu, příležitostné meditaci, snaze nezbláznit se a následující měsíc nebude jiný, nepřináším dobré/špatné zprávy o tom, že od teď už ale opravdu fakt(!) budou příspěvky. Tak dnes jen malý flastr, který nebude nijak převtipný, ale spíše materialistický, a to my prostě rádi.

Nejspíš znáte značku, o které budu psát a možná jste ve svých středoškolských letech lepili Vencu s letadýlkem na HUP před školou a sousedovu felícii, jako já. A možná vás to nepřešlo dodnes a lepíte i na HUP před alma mater a děkanovo volvo. A možná vůbec netušíte o čem je řeč, tak tedy od začátku. YOUNGPRIMITIVE fashion jsem objevila ve svých zhruba nepříliš sladkých šestnácti, pořídila si nekolik triček, mimojiné první empétrojku a stala se mladistvým postrachem maloměsta, samozřejmě.
Nedávno jsem na jejich web zavítala po nějaké době znovu a byla jsem stejně nadšená, jako před pěti lety. Důvodů je několik a vezmeme to stručně, protože čas jsou peníze.
  1. Všechny YP věci jsou šité u nás a s láskou, samozřejmě. Nevyrobila je dětská pracovní síla za svitu blikotající lampičky, není to Bangladesh ani China.  
  2. Věci se vyrábí v omezeném množství. Na jednu stranu se vám často může stát /jako nyní mně/, že mikina, kterou si vážně potřebujete pořídit, už není, ale vaše smůla. Měli jste být rychlejší. Na stranu druhou, můžete si připadat jako originální supermástr.
  3. Kvalita. Možná řešíte podobnou záhadu. Průměrně všechna trika, topy, tílka oblíbených nejmenovaných /h&m, gate, NY/ značek trpí podobným problémem. Poté, co projdou běžným pracím cyklem, pravý šev se stočí na břicho, levý směr nazad. Když jsem se slzou v oku vyhrabala své staré YP trika, byly od laku na nehty a měly propálený rukáv, ale jinak jako nové.
  4. Originální design.
  5. Podpora českého designu.
YP rozšířili svůj sortiment i na legíny /vesmírně dobré/, šátky, můžete si pořídit i nesmrtelnou kápézetku. Abychom předešli zbytečným diskuzím, dáme si několik faktů: Ano, toto je reklama. Ne, nic jsem za tuto reklamu nedostala. Ale mám něco pro vás. Víte, nejsem podomní prodejce vysavačů, nic vám nenutím a nemám montovaný úsměv. Ale pokud mi v příspěvku zanecháte svůj e-mail a budete mít trochu štěstí, dostanete od YP jejich nejvíc legendary triko s ČESKO potiskem od Michala Slobodova, ve velikosti M. Zabalené v originální YP krabici s dalšími milými maličkostmi v podobě sady nálepek, popřípadě odznáčků, visaček. Že jejich uvedení na náš širý svět způsobilo menší rozruch, si možná pamatujete, nebo se o něm můžete dočíst třeba zde. Pokud toto triko /které už jinde neseženete/ chcete, ale nechcete se spolehnout pouze na své štěstí, připiště mi k emailu tu nejprimitivnější věc, kterou jste za svůj život/za poslední dobu udělali. Majitele prvního kusu tak vybere ó sám velký random.org, druhého já, zcela neobjektivně. Učiňte tak do 15. června, prosím.

Kdo vyhrál? Osud tomu asi opravdu chtěl, neb můj favorit s nejlepším komentářem byl vybrán i randomem.   /č. 77/ Rozhodla jsem se tedy pro náhodný výběr ještě jednou a za výsledek byla vděčná, neb č.1 mě osvobodilo od dalšího úmorného počítání komentáře po komentáři. Gratulace výhercům a díky zúčastněným, emaily rozeslány, teď čekám na vaše adresy!

We will be happy to hear your thoughts

Komentujte článek

Dania